VIKELA MSANZI! JOBURG

Stichting Rhiza

 

  

 

 

Bedrag en Tijdspad

 

 

Contribute Foundation heeft met een bedrag van € 77.900,- de pilotfase van het project ‘Vikela Msansi! Joburg’ op zich genomen. Het project is gestart in januari van 2026 en loopt tot juni 2026.

Het project vindt plaats in Zuid-Afrika, Johannesburg, in de townships Orange Farm, Diepsloot en Soweto.

 

 

Doelstellingen

 

 

We hebben de volgende doelstellingen geformuleerd:

  • Onderwijscurriculum onderzoek verrichten m.b.t. alcohol en drugsmisbruik onder jongeren in Zuid-Afrika.
  • Baseline onderzoek verrichten onder jongeren
  • Focusgroepen opstarten in de gemeenschappen t.b.v. oplossingen voor de bestaande problematiek

 

 

Impact

 

 

Met dit project willen wij10.000 jongeren op 9 verschillende scholen in Johannesburg bereiken. Dit vindt plaats in 3 verschillende

townships! Tevens willen wij 500 mensen via de focusgroepen bereiken. In de scholen zullen wij vooral onderzoek verrichten over drugs en alcohol misbruik, de achtergronden en ook welke oplossingen zij denken dat gaat werken.

 

Projectspecificatie

 

 

Het doel van Vikela Mzansi! is om systemische verandering aan te brengen met betrekking tot alcohol- en drugsmisbruik. Het gevolg hiervan is dat er meer mentaal gezonde jongeren in townships wonen, die bijdragen aan gelijkwaardige relaties met hun partners en constructieve ouder/ kind relaties met hun kinderen.

 

 

Voortgang

 

 

 

 

Foto's en Film