Contribute Foundation heeft besloten om het fonkelnieuwe ziekenhuis in Boko-Douala in Kameroen te equippen! Contribute investeert €90,194 in laboratoriuminstrumentarium, OK-apparatuur en een echografiemachine. Met de inkomsten daarvan wordt door het team een Charity programma gestart dat moeder- en kindzorg geeft aan de allerarmsten in de wijk. De apparatuur wordt in drie batches gekocht en vanaf Oktober 2023 start het Outreachteam de werkzaamheden in de wijk. Het project loopt tot mei 2024 maar wat ermee bereikt wordt, loopt nog veel langer door.
Locatie
Douala in Kameroen is economisch belangrijker dan hoofdstad Yaoundé. Met meer dan 3 miljoen inwoners is het ook de grootste stad van Kameroen. De haven speelt een belangrijke rol, o.a. voor de achterliggende landen die geen kustlijn hebben. Handel en transport spelen een belangrijke rol en de stad trekt dan ook veel mensen aan. Met name in de laatste vijf jaar, sinds het begin van de burgeroorlog in de North-West Region, trekt de stad veel nieuwkomers. De wijk Boko merkt dat ook.
Schoon drinkwater voor een gezondere wijk
Naast medische zorg zet het ziekenhuis zich ook in voor toegang tot schoon drinkwater in de wijk Boko. De bestaande waterputten zijn vervuild, wat leidt tot ziektes zoals cholera, tyfus en diarree – vooral bij kinderen. Daarom hebben we in januari 2025 groen licht gegeven op de aanvullende financiering om, binnen het bestaande project, drie nieuwe waterputten te realiseren. Nu krijgen de bewoners veilig drinkwater en is de kans op ziek worden aanzienlijk minder.
Deze waterputten doen meer dan alleen ziektes voorkomen; ze versterken ook de band tussen de gemeenschap en het ziekenhuis. Door gezondheidszorg en schoon water samen te brengen, bouwen we aan een sterkere, gezondere toekomst voor Boko.
Noodzaak
Al meer dan vijftig jaar geven de broeders medische zorg in Kameroen. In Boko hebben ze sinds 2011 een kleine kliniek. Door de grote toestroom van patiënten is deze uit haar voegen gegroeid. Dit heeft de Kameroenese broeders er toe gebracht een nieuw ziekenhuis te bouwen. Voor het eerst in de geschiedenis van de organisatie is dit in Afrika zonder westerse steun gelukt in 2021. Iets waar we heel trots op zijn! Contribute heeft besloten dit te belonen met een forse investering in nieuwe equipment! Met de inkomsten van de nieuwe apparatuur zal jaarlijks €25,000 worden geïnvesteerd in het Charity programma. De eenmalige investering van Contribute zet een vliegwiel van duurzame hulp in gang. Zo dragen we niet alleen bij aan de sustainibility van het ziekenhuis door equipment te financieren, maar ook aan eersteklas zorg voor de armsten van Douala.
De rapportage van januari 2025 is een mooie realistische weergave met video's van de ontwikkelingen.
Hospitaalbroeders heeft een mooie rapportage in de vorm van een video gemaakt.
Voorlichting in het ziekenhuis
Het ziekenhuis in Boko